close
چت روم

به مردن فکر می‌کنید؟


موضوعات موضوعات

اخبار

سیاسی

اجتماعی

ورزش

فناوری

سرگرمی

فال روز

مجله خانواده

دیدنی و شنیدنی

عکس بازیگران

تغذیه

مطالب جالب

داستان

کودکانه

گالری عکس

عکس های جالب و دیدنی

اس ام اس

اس ام اس عاشقانه

اس ام اس طنز و سرکاری

اس ام اس پَــ نـَـ پـَـ

اس ام اس های تنهایی و غم انگیز

اس ام اس تبریک

ایرانسل

کدهای دستوری ایرانسل


آرشيو آرشيو

بهمن 1396

آذر 1396

آبان 1396

مرداد 1396

تير 1396

خرداد 1396

ارديبهشت 1396

فروردين 1396

اسفند 1395

بهمن 1395

دی 1395

آذر 1395

آبان 1395

خرداد 1392


جستجوگر پيشرفته سايت

هیتر جت


هیتر,هیتر تابشی,جت هیتر,هیتر سقفی,بخاری فن دار,بخاری کارگاهی,هیتر موشکی,جت هیتر مرغداری,هیتر گلخانه,هیتر کارخانه,heater,هیتر گازی,هیتر گازوئیلی سیستم های گرمایشی تولید شده در گروه صنعتی صبا هواساز در مدل های هیتر، جت هیتر ،هیتر موشکی،یونیت هیتر،هیتر کابینتی ،کوره هوای گرم و بخاری صنعتی ساخته و به بازار عرضه می شوند با پیاده سازی آخرین تکنولوژی های صنایع گرمایشی و الگو برداری از سیستم های گرمایشی اروپایی با کیفیت بالا و مصرف کم انرژی باعث ایحاد تحول در سیستم های گرمایشی کشور شده اند. تنوع مدل،تنوع ظرفیت و هم چنین قابلیت سفارشی سازی سیستم های گرمایشی از دیگر امتیازاتی است که گروه صنعتی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد جت هیتر یا همان هیتر موشکی یکی از پرفروش ترین محصولات گروه صنعتی می باشد که در مدل گازی،گازوئیلی و دوگانه تولید می شوند.هیتر جت-هیتر موشکی - در مدل های دود کش دار و بدون دودکش و دو موتوره تولید می شود.

هیتر
هیتر تابشی
جت هیتر
هیتر سقفی
بخاری فن دار
بخاری کارگاهی
هیتر موشکی
جت هیتر مرغداری
هیتر گلخانه
هیتر کارخانه
heater
هیتر گازی
هیتر گازوئیلی
یونیت هیتر
هیتر کابینتی
کوره هوای گرم
بخاری صنعتی
هیتر چیست
هیتر صنعتی
تولید هیتر
فروش هیتر
قیمت هیتر کابینتی
هیتر موشکی مرغداری
بخاری گازی فن دار
بخاری تابشی سقفی
بخاری صنعتی گازدار
بخاری تابشی
هیتر جت

یونیت هیتر (به انگلیسی: Unit heater) دستگاهی است که ار آن برای گرم کردن فضاهای بزرگ نظیر سالنهای سرپوشیده، سالن‌های کارخانجات و ... استفاده می‌شود.

یونیت هیتر از قسمتهای زیر تشکیل شده است:

کویل با لوله‌های پره دار که در داخل آن آب گرم، داغ و یا بخار به عنوان حامل انرژی حرارتی جریان دارد بر حسب نوع یونیت هیتر ممکن است کویل صاف، مکعبی شکل، گرد و یا دایره‌ای شکل باشد.
پروانه و یا فن که وسیله عبور دادن هوا از کویل و به جریان انداختن هوا در داخل فضای گرم شونده را بر عهده دارد. این فن بر حسب ظرفیت و فشار هوادهی ممکن است از نوع ملخی و یا سانتریفوژ باشد.
پره‌های جهت دهنده هوا که بوسیله آنها می‌توان هوای خروجی از یونیت هیتر را به قسمتهای مختلف محل گرم شونده هدایت کرد
کابینت و یا محفظه که پروانه و کویل در داخل آن و پره‌های جهت دهنده هوا بروی آن نصب شده است.
مقدار حرارتی که یک یونیت هیتردر مدت زمان ۱ ساعت در فشار هوای ۱ اتمسفر با درجه حرارت ورودی ۲۰۰ درجه فارنهایت و افت درجه حرارت ۲۰ درجه فارنهایت و درجه حرارت هوای ورودی به کویل ۶۰ درجه فارنهایت به محیط منتقل می‌کند اگر بدون کانال باشد قدرت حرارتی استاندارد نامیده می‌شود.به مردن فکر می‌کنید؟

به مردن فکر می‌کنید؟

سال هاست که هنگام گرفتن شرح حال از مراجعان و بیماران در میان پرسش های معمول از آنان می پرسم 'به مرگ و مردن فکر می کنید؟'

 

رایج ترین پاسخی که می دهند این است که "از مرگ نمی ترسم." این پاسخ همیشه مرا به یاد جمله ای از فیلم ایثار تارکوفسکی می اندازد که از زبان یکی از شخصیّت ها می گوید " مرگ وجود ندارد، تنها ترس از مرگ وجود دارد."

 

این واکنش نشان دهنده حضور ژرف و فراگیر ترس از مرگ و اهمیت زیاد این بزرگترین دشمن شادی های آدمی است. ولی آیا از طرف دیگر حاکی از آن نیست که ما به مرگ نمی اندیشیم و وقتی در برابر پرسش اندیشیدن به آن قرار می گیریم نعل وارونه می زنیم و تنها به ذکر احساسی مبهم و معمولاً نادرست در باره آن بسنده می کنیم؟ لذا این پرسش مطرح می شود که چرا ما به مرگ و مردن فکر نمی کنیم؟ و از آن مهم تر چرا در مقابل مرگ از اندیشه نظام مندی برخوردار نیستیم که با یک سبک زندگی سالم و نیز فلسفه زندگی جامع و یکپارچه ای همنوایی داشته باشد.

 

سرکوب در زندگی اجتماعی و حیات روانی انسان به اندازه تاریخ او قدمت دارد و در اشکال آشکار و پنهان خود زندگی افراد را مسخ و گاه دستخوش نابودی می کند. مرگ می تواند هم منشاء و هم نماد این سرکوب گسترده باشد زیرا در نهایت زندگی را از انسان می گیرد و همیشه جلوه های گوناگون آن همراه ترس شدیدی که از مرگ وجود دارد، بخش عمده ای از تجربیاتی را تشکیل می دهد که افراد سرکوب می کنند و به ناخودآگاه می رانند.

 

طنز روزگار در آن است که آدمیان هم در چالش خود با مرگ به نوعی مشابه واکنش نشان می دهند و دست به سرکوب می زنند. آری آدمی نیز در مقابل مرگ سرکوبگر و نمادهای آن در جامعه مانند بیماری، فقر و بی عدالتی دست به دامان سرکوب می شود و مرگ و آگاهی از آن را سرکوب می کند و آن طور که باید به این مهم نمی پردازد و از آن می گریزد و حتّی دربسیار ی موارد انکارش می کند. بخشی از این انکار و گریز با توجّه به طبع انسان و ساختار روانی وجود او توجیه پذیر است.

 

فروید معتقد بود که ناخودآگاه مرگ و نیستی را نمی شناسد و انسان در ناخودآگاه خود نمی تواند مرگ خویش را بپذیرد. امّا همو می گوید که باید اهمیّت نگرش ناخودآگاه به مرگ را که با جدیّت سرکوب می شود برجسته کرد و هشدار می دهد که باید در اندیشه و واقعیّت به مرگ جایگاهی را ببخشیم که شایسته آن است. نباید فراموش کرد که یکی از اهداف مهم زندگی کوشش برای تبدیل بخشی از این حیات ناخودآگاه به هستی خودآگاه و نیل به اشراف و آگاهی بر ابعاد وجود خود است.

 

از سوی دیگر در گستره کلان ، انکار و سرکوب مرگ و احتراز از اندیشیدن به آن در زندگی اجتماعی و تعاملات بین فردی هم دیده می شود که حتّی جنبه تاریخی دارد و لزوماً به طور مستقیم با حیات ناخودآگاه پیوند ندارد. پس انسان نه تنها به طور ناخودآگاه مرگ را سرکوب می کند بلکه در وجوه مختلف زندگی خود نیز تقابل آگاهانه با آن را کنار می زند و از اندیشیدن به آن یا مرگ اندیشی خودداری می کند و راه نیل به مرگ آگاهی را می بندد که می تواند نسخه ای برای تخفیف هراس و اضطراب در برابر مرگ باشد و چرایی و چگونگی واکنش او در برابر مرگ را تعیین کند. پس واقعیّت آن است که ما به مرگ نمی اندیشیم و فکر آن را سرکوب می کنیم و غافل از آنیم که این امر ما را از شناخت ماهیّت واقعی زندگی که مرگ بخشی از آن است بازمی دارد.

 

سنکا فیلسوف رواقی رمی تنها راه غلبه بر ترس از مرگ را اندیشیدن مدام به مرگ می دانست. پیشتر به این پرسش پرداختیم که چرا به مرگ فکر نمی کنیم؟ و حال می خواهیم دریابیم که اصلاً چرا باید به مرگ بیندیشیم؟ بسیاری از فلاسفه بر این باورند که اصولاً اندیشیدن و فکرکردن با تدقیق در امر مرگ آغاز شده است. سقراط تمامت فلسفه را تاًمل بر مرگ می شمارد و هگل تاریخ را محصول کنش انسان با مرگ می دانست. سیسرون معتقد بود که فلسفیدن چیزی جز مهّیا شدن برای مردن نیست. لذا اندیشیدن به مرگ خود شرف اندیشه و ذات تفکّر است. اندیشمند راستین نمی تواند در مرگ درنگ نکند زیرا تفکّر در باب مرگ به معنی اندیشیدن به مفهوم واقعی زندگی است.

 

هسته اصلی تعالیم اکثر مذاهب نیز چیزی جز تاًمل بر مرگ نیست. پس باید به مرگ اندیشید زیرا آموزگاران و هادیان ما در این راه گام گذاشته اند.

 

امّا از ابتدای تاریخ تا به حال درصد اندکی از آحاد جامعه را فلاسفه و اندیشمندان تشکیل داده اند و اکثر ما با تفکّر به معنای واقعی آن بیگانه ایم و عادت کرده ایم که دیگران به جای ما بیندیشند. به خصوص هنگامی که نوبت به پدیده های انتزاعی یا به ظاهر تجریدی می رسد وا می مانیم. هرچند که در مورد بسیاری از امور عملی نیز از تفکّر هدفمند وسازمان یافته بی بهره ایم . وقتی که پای مرگ در کار باشد هزار ترفند دیگر نیز برای نیندیشیدن به آن در میان می آید.

 

بیهوده نیست که میشل دومونتین می گفت "در حالی که فرجام کار ما مرگ است، مرهم عوام نیندیشیدن به مرگ و نسیان است."

 

امّا با چه نیرو یا استدلالی می توان اکثر افرادی را که همانطور که جن از بسم الله می ترسد از مرگ می گریزند به تفکّر درباره مرگ و مردن ترغیب کرد؟ چاره کار آموزش مرگ و آشنایی با مرگ شناسی و مرگ پژوهی است، به خصوص که این حوزه ها بیشتر به وجوه ملموس تر مرگ و فرایند مردن که جنبه های عملی و کاربردی دارد می پردازند. باید عموم مردم دریابند که مرگ پدیده ای برای تمام فصول و در همه جا حاضر است و در هرآن چه وجود دارد نمادی یا استعاره ای از مرگ به چشم می خورد.

 

مرگ و گستره آن تنها به مرگ شخصی و مردن خویشتن محدود نمی شود و تمام عرصه های زندگی را در بر می گیرد. علاوه بر تجلیّات آشنای مرگ در بیماری، مردن، ماتم، سوکواری و آیین های خاکسپاری، مرگ در گستره ای نامحدود با طبیعت، تاریخ، آینده، جامعه، هنر، علم، قانون، شخصیّت، هویّت، روابط و ده ها قلمرو دیگر مرتبط است که تدقیق در این عرصه ها ما را به درک درستی از زندگی نزدیک می کند. آری مرگ نیز آموختنی است و تا آن را نیاموزیم زندگی خود را به معنای واقعی نجات نداده ایم.

 

به قول نظامی :

 

نمانی گر به ماندن خو بگیری               بمیران خویشتن را تا نمیری

منبع : سلامت نیوزبرچسب ها : به مردن فکر می‌کنید؟ به مُردن فکر می‌کنید؟ خدا خدای خواب خود دانلود تصاوير فيلمهاي نرگس محمدي دانلود عکس فيلم نرگس محمدي دانلود عکس هاي نرگس محمدي درد دعا دعای دل دمد را ز زباغ زخود زند... زندگينامه نرگس محمدي
ارسال شده در : دوشنبه 06 خرداد 1392 - توسط : عرفان
بازديد : 59 بار دسته بندي : سرگرمی مطالب جالب نظر دهيد! [ ]

مرتبط باموضوع :نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • موبایل شیائومی

  اخبار دیجیتال

  اخبار خودرو

  خواص درماني آب آلوئه ورا

  ورژن جدید دانلود منیجر

  فرش 1200 شانه

  ساندویچ پانل دیواری

  آتلیه کودک

  مقاله

  وی اس تی

  متن کامل پايان نامه

  پايان نامه حسابداري مالياتي

  پايان نامه حقوق

  پايان نامه علوم اجتماعي جامعه شناسي

  پايان نامه دانلود

  پايان نامه هاي ارشد

  دانلود فايل پايان نامه

  پايان نامه روانشناسي

  دانلود مقاله معماري

  خرید لباس

  آتلیه عروس

  دانلود فیلم ایرانی

  انجام پایان نامه مدیریت

  پایان نامه مدیریت

  خرید فیلتر شکن در امپراتور وی پی ان

  خرید سرور اختصاصی آمریکا

  انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

  خرید گیفت کارت آیتونز

  چاپ کاتالوگ چاپ بروشور

  تور هند

  فروشگاه اینترنتی لباس

  خرید جم کلش

  خرید جم کلش رویال

  تور دبی

  خرید جم کلش رویال

  دانلود مقاله مدیریت

  دانلود مقاله مدیریت

  دانلود مقاله مدیریت

  دانلود آهنگ

  نرم افزار

  اس ام اس عاشقانه

  تصفیه آب معصومی

  لباس خواب

  دانلود رایگان فیلم

  دانلود کتاب الکترونیک

  دانلود کتاب

  ارتقا رم مک بوک پرو


 • آوای انتظار همراه اول آوای انتظار همراه اول
   هوایی شدی = 30904
   دوست دارم = 30896
   یاد من = 30465
   دلم گرفته = 30202
   عشق اول = 30464
   وقتی رفتم = 30477
   دیدی = 30878
   خدایا = 30167
   یکی هست = 30880
   خدایا = 30469
   هرگز نشد = 30470
   قرار نبود = 30475
   به عشق تو = 30314
   رفیق نیمه راه = 30478
   باور = 30166
   سکوت دو = 30345
   یکی یدونه = 30466
   به خدا = 30874
   اگه به تو نمیرسم = 30313
   تو که می دونی = 30903
   التماس = 30316
   بهونه = 30479
   واست مي ميرم = 30221
   نمیشه = 30893
   همه چی آرومه = 30473
   نبض احساس = 30872
   کجاست بگو = 30333
   بیا برگرد = 30871
   یادته؟ = 30895
   بخند = 30901
   خاطره ها = 30875
   نفس بکش = 30471
   خدا چرا عاشق شدم = 30186
   برو = 30873
   سکوت یک = 30344
   دقیقه های آخر = 30876
   دارم عاشق می شم = 30161
   تنهایی = 30902
   دل شوره یک = 30222
   نمیزارم خسته شی = 30899